تصوير لود سايت
مالک اصلی گروه بهمن با سومین قطعه ساز جهان قرارداد۱۸ میلیون یورویی بست

مالک اصلی گروه بهمن با سومین قطعه ساز جهان قرارداد۱۸ میلیون یورویی بست

 یک شنبه 29 اسفند 1395 / بازدید 333 / نظرات 0 /

شرکت کروز ایران مالک اصلی و غیر مستقیم گروه بهمن با کونتیننتال آلمان سومین قطعه ساز جهان قرارداد ۱۸ میلیون یورویی بست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کروز ایران که توسط کنسرسیوم "ویسمن موتور" اقدام به خرید 1.6 هزار میلیارد تومانی 62 درصد سهام سه مالک اصلی گروه بهمن در 25 خرداد کرده ، با سومین قطعه ساز جهان قرارداد۱۸ میلیون یورویی بست.
در این رابطه ایلنا اعلام کرد شرکت کونتیننتال آلمان نامی شناخته شده در صنعت قطعه‌سازی است و هم‌اکنون با دارا بودن طیف وسیعی از خطوط تولیدی در جایگاه سومین قطعه ساز جهان جای دارد. این شرکت مدت‌ها است در زمینه تولید قطعات خودرو با شرکت کروز همکاری می‌کند اما در ادامه برنامه‌های توسعه‌ای کروز و به دنبال گشایش‌های حاصل شده در فضای پسابرجام، دو طرف پس از مذاکرات فشرده برای تأسیس یک جوینت ونچر مشترک در ایران به توافق رسیدند.
طی این قرار دو شرکت قطعه‌سازی کونتیننتال (Continental) از آلمان و کروز از ایران هفته گذشته اقدام به ایجاد یک شرکت مشترک به نام CCAC (Crouse  Continental Automotive components ) کردند. میزان سرمایه‌گذاری شراکت کروز و کونتیننتال بیش از 18 میلیون یورو اعلام‌شده است که سهم کروز 55 درصد و سهم شرکت آلمانی 45 درصد است.
بر اساس این قرارداد، شرکت مشترک کروز و کونتیننتال جدیدترین مدل‌های قطعه ECU با فناوری 32 بیتی و انژکتور و ECT را در ایران تولید خواهند کرد. در این زمینه باید توجه داشت در حال حاضر معماری ECU های تولید شده در کشور 16 بیتی است و فناوری بالاتر ECU هایی با معماری 32 بیتی باعث می‌شود ایران در زمره کشورهای پیشرو در این زمینه قرار گیرد. از سوی دیگر تولید انژکتور به دلیل دقت و فناوری بالایی که در تولید آن وجود دارد در حال حاضر محدود به کشورهایی همچون آمریکا، ژاپن و آلمان است و با تأسیس این جوینت ونچر، ایران نیز در کنار این کشورها به تولیدکنندگان این قطعه حساس خواهد پیوست.
شرکت کونتیننتال آلمان بخش‌های مختلفی از خودرو را تولید می‌کند و به همین دلیل بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، در گام بعدی شرکت‌های مشترک دیگری در زمینه‌های فعالیت کونتیننتال ازجمله ترمز و تجهیزات سیستم صوتی و اطلاع‌رسانی خودرو ایجاد خواهد شد. از سوی دیگر در این قرارداد مباحث انتقال فناوری هم به‌صورت شفاف دیده است، به‌طوری‌که هم‌زمان با عقد این قرارداد 4 مهندس کونتیننتال در مرکز مهندسی شرکت مشترک آغاز به کارکرده‌اند و در مدت کوتاهی شاهد افزایش تعداد این مهندسان به 10 نفر خواهیم بود.
این قرارداد درحالی بین کروز و کونتیننتال منعقد شده که این دو شرکت سابقه همکاری 12 ساله در زمینه تولید قطعات موتور و تأمین قطعات بیش از 8 میلیون موتور خودروهای تولید داخل دارند و قرارداد تأسیس جوینت ونچر عملا گامی رو به جلو در همکاری‌های بلندمدت میان دو شرکت است.
بنابر این گزارش،شرکت کونتیننتال آ-گ Continental AG که با نام کونتی نیز شناخته می‌شود، سال 2016 با فروش بیش از40 میلیارد یورو توانست سومین قطعه ساز بزرگ دنیا لقب گیرد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

 شرکت طراح صنایع خوزستان ارائه کننده خدمات مهندسی ،ساخت تجهیزات ،قطعات صنعتی و کشاورزی ،طراحی و مهندسی معکوس،تعمیرات اساسی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی،صنایع فولاد،صنایع نیشکری،صنایع کاغذسازی، سیمان،نئوپان و الکل می باشد.  .

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

اهواز -کیلومتر10جاده اندیمشک- شهرک صنعتی شماره2 -بلوار صنعت-روبروی خیابان تلاش3

06133739383

khouzestanindustry@yahoo.com - info@khouzestanindustry.ir